Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kritika radnice Prahy 11 zmlátil za bílého dne neznámý útočník

29. 6. 2010

www.idnes.cz

29. června 2010  15:22

V krčské nemocnici v Praze skončil předseda Hnutí pro Prahu 11 Jiří Štyler. Kritika místní radnice někdo v pondělí surově zmlátil před jeho domem. Útok byl tak silný, že Štyler upadl do bezvědomí.

"Incident se odehrál asi v půl třetí odpoledne. Policie začala věc vyšetřovat po upozornění rychlé záchranné služby, která vyjížděla na místo," řekla iDNES.cz pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová.

"Nejdříve jsme věc řešili jako přestupek, protože napadenému muži nebylo nic ukradeno," sdělila Zoulová. Vzhledem k tomu, že podle lékařů si Štylerovo léčení vyžádá více než týden, byl útok záhy překvalifikován na trestný čin ublížení na zdraví. "Pachatel je zatím neznámý, ale intenzivně po něm pátráme," doplnila policejní mluvčí.

"V podnikání ani v osobním životě nemám nepřátele. Dávám tomu jednoznačně politický podtext," řekl ČTK Štyler. Podle jeho slov ho neznámý člověk napadl, když se vracel domů z práce.

Napadený předseda Hnutí pro Prahu 11 zůstává i den po útoku v péči lékařů v Thomayerově nemocnici v Praze. Podle kolegů má zraněný obličej a zátylek, dohromady je "zdobí" osm stehů.

Podle Petra Lukeše, který je členem hnutí, by mohl být důvodem útoku zájem o práci radnice a developerů, kteří na území městské části fungují. "Zajímáme se o výběrové řízení i podivné obchody s pozemky Hlavního města Prahy a městské části. A zdá se, že jsme nahlédli za oponu," píše Lukeš v prohlášení, které zaslal redakci.